Szpital w Kraśniku

i

Autor: SPZOZ w Kraśniku

Zdrowie

Likwidacji oddziałów nie będzie. Są za to dodatkowe pieniądze od rządu

2024-03-14 21:20

Czarne chmury pomału znikają znad kraśnickiego szpital i widać już delikatne promienie słońca. Pacjenci mogą odetchnąć z ulgą bo dwa istotne oddziały na pewno nie będą likwidowane. Tak zapewnia dyrekcja placówki. Na horyzoncie pojawiły się także dodatkowe środki finansowe, które pomogą lecznicy w obecnej, trudnej sytuacji finansowej.

Do końca marca do kraśnickiego szpitala mają trafić ponad 3 miliony złotych. To w ramach świadczeń wykonanych ponad limit. Jak twierdzi wiceminister zdrowia Marek Kos ten zastrzyk gotówki ma poprawić sytuację finansową szpitala.

Ponadto jak informuje radny powiatowy Karol Rychlewski, władze szpitala odpowiedziały na jego zapytanie i potwierdziły, że nie są podejmowane żadne działania w celu likwidacji Oddziału Chemioterapii i Oddziału Opieki Paliatywnej.

Przypomnijmy, że kraśnicki szpital tonie w długach. 2022 rok zamknięto z ponad 20 milionami złotych straty, jednak w ubiegłym roku udało się nieco zmniejszyć te stratę. W celu poprawy sytuacji finansowej placówki przyjęto program naprawczy na najbliższe lata.

Z​​​​a KOMUNY dostałam KIEŁBASĘ! NAJPIĘKNIEJSZE chwile w życiu Polaków! | Komentery