Miasto sfinansuje opiekę weterynaryjną. Chodzi między innymi o sterylizację wolnożyjących zwierząt

Miasto Kraśnik przeznaczy 129 tysięcy złotych na świadczenie usług weterynaryjnych na 2026 rok. Te pieniądze mają być przeznaczone między innymi na sterylizacje zwierząt dziko żyjących.

Pies zima
Autor: JACLOU-DL/Pixabay/ CC0 Pies zima

Burmistrz Krzysztof Staruch zauważa, że do Miasta zwierzęta są dowożone z ościennych gmin, żeby mogły skorzystać z darmowej sterylizacji. Proponuje też wójtom zwiększenie środków na ten cel w ich samorządach:

Ruszyła budowa fabryki amunicji 155 mm w zakładzie MESKO S.A. w Kraśniku

Te środki są bardzo sumiennie wydawane, jeżeli chodzi o sterylizację, opiekę nad zwierzętami. Natomiast musimy porozmawiać z kolegami burmistrzami z sąsiednich gmin, bo te środki w gminach ościennych są naprawdę nieduże i gdybyśmy tak w zespół zaczęli działać, to mielibyśmy te środki naprawdę zapewnione pełniej i do końca roku na pewno. Bo zwierząt tych przybywa, czasami są dowożone i zostawiane na terenie miasta.

W ciągu roku Miasto Kraśnik finansuje sterylizację kilkudziesięciu zwierząt wolnożyjących.