Autobus z Ukrainy

i

Autor: MPK Kraśnik

Komunikacja miejska

MPK Kraśnik ma nowy pojazd. To kolejny autobus sprowadzony z Ukrainy

2023-05-31 23:19

Kolejny fabrycznie nowy autobus z Ukrainy zasilił tabor MPK w Kraśniku. Podobnie jak poprzednie dwa pojazdy, ten także został pozyskany w formie leasingu. Nowy autobus to przede wszystkim poprawa komfortu pasażerów.

Czym charakteryzują się ukraińskie pojazdy?

Autobus wyposażony jest w całopojazdową, bardzo wydajną klimatyzację, przyklęk, automatyczną skrzynię biegów oraz cyfrową deskę rozdzielczą tzw. "Multiplex". Pojazd jest przystosowany także do przewozu osób niepełnosprawnych - posiada niską podłogę we wszystkich wejściach oraz rampę dla wózków.

Tak jak dwa wcześniejsze ukraińskie autobusy, ten także został pozyskany przez MPK w formie leasingu. 

Podobnie jak wcześniejsze nabytki, autobus będzie wykorzystywany na wszystkich liniach organizowanych przez Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny Ziemi Kraśnickiej.

Stary autobus z 2009 roku został właśnie wycofany z ruchu liniowego, a na jego miejsce pojawi się ten nowy. Oznaczony numerem #139 jest już w trakcie montażu systemu informacji pasażerskiej. Mamy nim pojechać już na początku przyszłego tygodnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE