Nadchodzą wyczekiwane Dni Kraśnika. Na scenie znane gwiazdy. Sprawdź program imprezy!

2024-07-02 15:19 Materiał sponsorowany

Zastanawiacie się, jak spędzić pierwszy weekend lipca? Ogrom emocji czeka na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Kraśnika organizowanych w ramach ESKA Music Tour. W programie m.in. koncerty gwiazd takich jak Sidney Polak, Patrycja Markowska czy Ikarus Feel, ale też spotkania o charakterze sportowym. Przy okazji warto też skorzystać z licznych atrakcji, które dostępne są w mieście i okolicy.

Dni Kraśnika w ramach ESKA Music Tour

Szykuje się niezapomniany weekend pełen wrażeń. Na początek kino plenerowe! W piątek (5 lipca) nad Zalewem Kraśnickim będzie można obejrzeć wakacyjny film "Mamma Mia!". Seans zaplanowano na godzinę 21.00. Natomiast w sobotę (6 lipca) na stadionie MOSiR w Kraśniku odbędą się wyczekiwane zarówno przez mieszkańców, jak również turystów dni miasta. Wydarzenie rozpocznie o godzinie 15.00 piknik rodzinny, w czasie którego odbywać się będą konkursy sportowo-rekreacyjne, animacje, zajęcia rekreacyjne dla rodzin i wiele innych. W programie także koncerty znanych gwiazd takich jak: Sidney Polak, Patrycja Markowska czy Ikarus Feel. Poniżej szczegółowy program:

 • 15.00 - 18.00 - Piknik rodzinny (konkursy sportowo-rekreacyjne, animacje, zajęcia rekreacyjne dla rodzin, itp.)
 • 17.00 - występy młodych artystów z CKiP
 • 18.15 - Ikarus Feel
 • 19.00 - rozpoczęcie imprezy masowej
 • 19.30 – Sidney Polak
 • 21.00 – Patrycja Markowska
 • 23.00 - zakończenie imprezy masowej

Jednak Dni Kraśnika to wydarzenie nie tylko kulturalne. Koncertom towarzyszyć będą spotkania o charakterze sportowym, a będzie ich całkiem sporo:

 • Turniej siatkówki plażowej o puchar Burmistrza Miasta Kraśnik / Zalew Kraśnicki/ 6 lipca
 • Regaty żeglarskie o puchar Burmistrza Miasta Kraśnik / Zalew Kraśnicki/ 6 lipca
 • Koszykarskie deble o puchar Burmistrza Miasta Kraśnik / MOSiR Kraśnik/ 6 lipca
 • XIX Turniej Służb Mundurowych woj. lubelskiego / MOSiR Kraśnik/ 6 lipca
 • Otwarte zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta Kraśnik / Zalew Kraśnicki / 6 lipca
 • Mistrzostwa Kraśnika w tenisie ziemnym o puchar Burmistrza Miasta Kraśnik / korty ZS nr 3 / 7 lipca.
 • Dodatkowo 6 lipca nad Zalewem odbędzie się piknik "Spotkajmy się nad wodą" zorganizowany przez Redakcję Dziennika Wschodniego wraz z AZS UMCS Lublin, pełen atrakcji, konkursów i sportowych zawodów.
Nadchodzą wyczekiwane Dni Kraśnika. Na scenie znane gwiazdy. Sprawdź program imprezy!

i

Autor: mat. prasowe

Co warto zobaczyć w Kraśniku?

Kraśnik to miasto z ponad 600-letnią historią, usytuowane na wzgórzach okalających dolinę rzeki Wyżnicy. Zajmuje powierzchnię 26 km kw., a liczba mieszkańców wynosi prawie 34 tysiące. Kraśnik leży w odległości ok. 50 km na południowy zachód od stolicy województwa – Lublina, gdzie znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy. Ponadto Kraśnik jest połączony z Lublinem i Rzeszowem drogą ekspresową S19. W okolicach miasta swój początek ma piękne krajobrazowo Roztocze Zachodnie. Zatem małe, spokojne miasto, pełne zieleni, obiektów sportowych i rekreacyjnych, dzięki drodze ekspresowej doskonale skomunikowane z Lublinem i Rzeszowem oraz tamtejszymi lotniskami, a dzięki nowemu dworcowi kolejowemu z kilkoma dużymi metropoliami.

Fabryka Łożysk Tocznych do dziś pozostaje największym pracodawcą w mieście i okolicy. W Kraśniku dominuje wciąż przemysł metalowy: obok FŁT to Tsubaki Nakashima i Mesko S.A. Jednocześnie władze miasta, dbając o komfort życia mieszkańców, szczególną troskę przykładają do terenów zielonych. Region słynie z doskonałej jakości owoców i warzyw, zwłaszcza malin, truskawek i porzeczek. W okolicy miasta znajdują się także ładne tereny leśne, zachęcające do pieszych i rowerowych wędrówek oraz do bardzo popularnego nordic walkingu. 15 minut wystarczy, aby z Kraśnika wybrać się w okolice Janowa Lubelskiego, gdzie znajduje się park rekreacyjny Zoom Natury oraz rezerwat przyrody z doskonale zachowanym, dzikim kompleksem leśnym.

Kraśnik posiada znakomitą bazę sportowo-rekreacyjną. To m.in. basen odkryty, niedawno wybudowany basen kryty, korty tenisowe, hale sportowe, boiska treningowe. Dzięki dobremu zapleczu noclegowemu można tu organizować obozy szkoleniowe i kolonie dla dzieci. Ważnym obiektem sportowo-rekreacyjnym jest także Zalew Kraśnicki. To arena licznych zawodów ogólnopolskich, m.in. Triathlon Kraśnik oraz Kraśnik Półmaraton.

W mieście nie brakuje ciekawych zabytków. To kilkusetletnie kościoły katolickie oraz synagogi, żydowski cmentarz, a także cegielnie wypalające cegłę ręcznie formowaną. Kraśnik pielęgnuje również tradycję 24 Pułku Ułanów, który stacjonował tam przed wybuchem II wojny światowej, a po przedostaniu się żołnierzy na Zachód został ponownie sformowany i razem z dywizją pancerną gen. Stanisława Maczka wyzwalał Francję, Belgię i Holandią.