Kontrola drogowa

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku

Policyjne

Nietrzeźwi kierujący to plaga kraśnickich dróg. Policjanci planują rozszerzyć działania

2023-11-14 11:11

Coraz więcej pijanych kierowców na drogach powiatu kraśnickiego. Pomimo licznych akcji informacyjnych, kontroli czy kar ten problem ciągle jest obecny.

Mundurowi planują podjęcie kolejnych działań, które będą miały na celu zmniejszenie liczby nietrzeźwych kierowców.

O tym mówi aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej policji:

— Wyraźny wzrost nastąpił już w bieżącym okresie, co nas bardzo niepokoi jeśli chodzi o nietrzeźwych kierujących. W związku z tym na pewno podejmiemy działania, które będą skierowane na to, żeby jeszcze bardziej przyjrzeć się tym rejonom, które wymagają w tym momencie działania policjantów ruchu drogowego.

Oczywiście mamy zgłoszenia, jeśli chodzi o Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy zwracają uwagę na przekraczanie prędkości, zwracają uwagę na to, że ktoś może jeździć pod wpływem alkoholu, a my na te sygnały jak najbardziej reagujemy. Staramy się oczywiście podejmować działania zapobiegawcze.

44-letni kierowca nagrany na przejściu dla pieszych. Tragedia była o włos!

Policja przypomina, że wszelkie niebezpiecznie sytuacje można zgłaszać bezpośrednio na numer alarmowy albo do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na cały powiat kraśnicki przypada niemal 160 policjantów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE