STATYSTYKI

Oto TOP 5 najbardziej zaludnionych miejscowości w powiecie kraśnickim. Wiemy, gdzie mieszka najwięcej osób!

2023-09-15 17:04

Zastanawialiście się kiedyś, w których miejscowościach w powiecie kraśnickim mieszka najwięcej osób? Te statystyki mogą zaskakiwać! Sprawdziliśmy, które miasta i wsie z tej części woj. lubelskiego mogą się poszczycić największą liczbą mieszkańców. Ciekawi? Zajrzyjcie do naszej galerii!

Ogółem w powiecie kraśnickim mieszka ponad 93 tys. osób (dane z 31 grudnia 2021 r.). Na jego terenie znajdują się trzy miejscowości, które mają status miasta, zaś pozostałe to obszary wiejskie. Skoro informowaliśmy już o tym, które kraśnickie wsie są najmniej zaludnione, to teraz postanowiliśmy sprawdzić, w których miejscowościach w pow. kraśnickim liczba zameldowanych osób jest największa. Tym razem w TOP5 znalazły się zarówno miasta, jak i wsie, a podanie tych informacji jest możliwe dzięki danym pochodzącym z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Opady deszczu w Kraśniku

Jeśli jesteście ciekawi, w których miejscowościach w powiecie kraśnickim mieszka najwięcej osób, to w poniższej galerii znajdziecie odpowiedź!

W materiale wykorzystaliśmy statystyki z Narodowego Spisu Powszechnego opracowane przez stronę internetową polskawliczbach.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE