Jesień liście

i

Autor: Canva

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE

W których miejscowościach w pow. kraśnickim mieszka najmniej osób? Mamy listę!

2023-11-07 9:32

Zastanawialiście się kiedyś, które miejscowości leżące w powiecie kraśnickim mają najmniejszą liczbę mieszkańców? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w danych statystycznych. Jesteście ciekawi, jak prezentuje się ta lista? Sprawdźcie szczegóły w poniższej galerii!

Dane statystyczne pozwalają na poznanie otaczającego nas świata pod różnym kątem. Jednym z ciekawszych zagadnień jest to, ile osób zamieszkuje poszczególne miejscowości w danym regionie. W tym materiale sprawdzamy, jak wygląda ta sytuacja w powiecie kraśnickim. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba mieszkańców tej części Lubelszczyzny wynosi ponad 93,3 tys. (stan na 31 grudnia 2021 r.). A w których wsiach leżących w pow. kraśnickim mieszka najmniej osób? Na to pytanie również można znaleźć odpowiedź podczas analizowania danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Opady deszczu w Kraśniku

Najmniej zaludnione miejscowości w pow. kraśnickim

Jesteście ciekawi, w których miejscowościach na tym obszarze Lubelszczyzny mieszka najmniej osób? W poniższej galerii znajdziecie listę kilkunastu wsi znajdujących się na terenie pow. kraśnickiego, które są zamieszkiwane przez mniej niż 100 osób. Przeklikując kolejne slajdy sprawdźcie, czy wśród nich jest wasza miejscowość! 

Artykuł powstał w oparciu o dane z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku, które zostały opracowane przez portal polskawliczbach.pl.

QUIZ. Czy poznajesz, która to dzielnica Kraśnika?

Pytanie 1 z 10
1. To Kraśnik Stary czy Fabryczny?
Kościuszki Kraśnik