Kryta pływalnia Kraśnik

i

Autor: Artur Mazurek

Pływanie

Pierwszoklasiści zakończyli darmowe pływanie. We wrześniu kolejna tura

2023-05-29 16:44

Zakończyła się pierwsza edycja zajęć z projektu „Umiem pływać”. Skorzystało z niego 163 pierwszoklasistów, którzy mogli bezpłatnie korzystać z zajęć na basenie.

Nauka pływania była dodatkowa i odbywała się poza obowiązkowymi zajęciami szkolnymi. To wszystko na krytej pływalni MOSiR.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w projekcie, a same zajęcia dały im możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania.

O szczegółach mówił nam Grzegorz Mazurek, trener pływania z UKP Fali Kraśnik:

Są to zajęcia pozalekcyjne, więc tutaj współpraca ze szkołami była bardzo ważna z dyrekcjami szkół, które no musiały dostosować plan. To sztab ludzi, instruktorzy, opiekunowie tych dzieci.

Dla dzieci z dzielnicy Starej też w ramach tego projektu organizujemy transport, żeby one były tu przywiezione. No ale muszą być pod opieką, więc cała ta machina logistyczna, bardzo dużo pracy. No i co ważne, te zajęcia są bezpłatne dla uczestników. Wszystko jest załatwione za rodziców. Rodzic ma tylko wyrazić zgodę.

Zaczęliśmy w marcu i to jest świetna rzecz i to jest to, na co ja liczę. To jest ta podstawa tej piramidy powrotu klubu do dawnych lat, do szkolenia. Teraz mamy nadzieję, że uda nam się wyselekcjonować już pierwsze dzieci, które będą chciały i  u których my zobaczymy, że mają takie predyspozycje. Będziemy próbować zaproponować rodzicom dalsze szkolenie, być może w ramach klubu.

Kolejna edycja projektu, ruszy od września, a ich uczestnikami będą nowi pierwszoklasiści ze wszystkich szkół miasta Kraśnik.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE