Kraśnik w Formie

i

Autor: Kraśnik w Formie

Sport

W miesiąc spalili półtora miliona kilokalorii. Kraśniczanie aktywnie rywalizują na świeżym powietrzu i nie tylko

2024-02-22 21:03

Kraśniczanie od pięciu lat rywalizują między sobą poprzez bieganie i jazdę na rowerze. Trwa pierwsza, zimowa edycja tego wydarzenia. Tym razem mieszkańcy mogą zbierać kilometry także poprzez spacerowanie z psem czy pływanie na basenie.

W styczniowej edycji wzięło udział ponad 100 osób. Zmagania mieszkańców podsumował Piotr Członka z Urzędu Miasta:

Dziękujemy serdecznie za Waszą aktywność, bo wiemy, że teraz przy tej pogodzie nie tak łatwo wyjść na trening. W naszej rywalizacji brało udział łącznie 142 osoby, które przebyły blisko 11500 km. Treningi trwały 2100 godzin i spaliliśmy podczas nich półtora miliona kilokalorii. 

Najbardziej aktywne uczestniczki naszego programu to dwie panie. Pani Ewa Grabowska, która przebyła na nogach imponujące 423 km oraz miała 12 wejść na krytą pływalnię oraz pani Karolina Mocarska 124 km i również 12 wejść na pływalnie.

Jak wypadli mieszkańcy w poszczególnych konkurencjach?

Bieganie

Najlepszym wynikiem może pochwalić się pan Michał Rubacha 538 km, ale równie dobrze startowali w tym miesiącu i trenowali pan Jerzy Grabowski, ponad 500 km, pani Ewa Grabowska, Marta Kulina oraz Tomek Jabłoński.

Pływanie na krytym basenie

Najwięcej wejść miała pani Wioletta Borsuk, pani Danuta Kwietniewska oraz pani Ewa Popławska.

Spacery z psem

Najbardziej aktywny był pan Bogdan Gołoś, który przymierzył swym ze swoim pupilem 270 km. Bardzo dobrze również wypadli pan Krzysztof Jóźwik oraz Godyfinger, tak się nazywał w aplikacji kolejny uczestnik, który zajął trzecie miejsce w rywalizacji.

Ukradł konia i schował go w mieszkaniu | PORANEK ESKA

Obecnie trwa lutowa rywalizacja. Sportowe zmagania czekają nas także w marcu.