Policjanci z Kraśnika

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku

Inwestycje

Policjanci będą pracować w lepszych warunkach. Szykuje się remont Komedy Powiatowej

2024-03-03 22:12

Najpierw budowa komisariatu w Wilkołazie, teraz na Fabrycznym, a już wkrótce generalny remont głównej siedziby kraśnickich policjantów.

Komendę Powiatową czeka modernizacja, która już częściowo się rozpoczęła kilka lat temu, jednak teraz mają to być poważne prace.

Obecnie trwa faza projektowa.

O szczegółach mówi młodszy inspektor Jacek Figiel, Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku:

Przystąpiliśmy do remontowania naszej Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Część remontu była wykonana w latach 2015-2018, ale to nie zostało wykończone. Pozmieniały się również przepisy dostosowywania. Wystąpiliśmy do Komendy Głównej o to, żeby zabezpieczyła nam środki finansowe na remont tej komendy, ale również warunkiem było to, żeby samorządy wsparły nasze działania, a przede wszystkim na przygotowanie dokumentacji projektowej.

I tak się stało. Samorządy wsparły kraśnickich mundurowych zastrzykiem gotówki. Dzięki temu już wkrótce mogą ruszyć pierwsze prace.

Nasza Komenda jest jedną z nielicznych w województwie, która jeszcze nie została albo wybudowana na nowo, albo wyremontowana. Również bierzemy udział w takim programie gminnym Rewitalizacji Miasta Kraśnika na lata 2023-2030. Złożyliśmy projekt na 2,5 miliona złotych, co nam pozwoli na przebudowanie parkingu przed jednostką i tutaj ogrodzenia, żeby dostosować to do potrzeb mieszkańców i do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ceny polskiej wódki w Niemczech

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze prace mogą ruszyć jeszcze pod koniec tego roku. Wartość inwestycji to ponad 22 miliony złotych.