Droga w Świeciechowie

i

Autor: Gmina Annopol

Inwestycje

Ponad 2 kilometry drogi za niecałe 23 miliony złotych. Ma to być kompleksowa przebudowa

2023-09-26 11:08

Blisko 23 miliony złotych będzie kosztowała gruntowna modernizacja ponad dwóch kilometrów drogi wojewódzkiej 824. To na odcinku przebiegającym przez Świeciechów w gminie Annopol. Władze województwa podpisały w ubiegłym tygodniu umowę z wykonawcą.

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od dawna - mówi marszałek Jarosław Stawiarski:

Mieszkańcy Świeciechowa na ten remont czekali od dawna. To jest bardzo ważne, bo pamiętajmy, że ta część tej drogi to będzie przebudowywana od podstaw, a przede wszystkim będzie budowana kanalizacja burzowa, którą wielokrotnie ta woda opadowa zalewała tę drogę, niszczyła tę drogę i to jest, jak to się mówi zwieńczenie tego odcinka do Józefowa w ciągu drogi 824, czyli Annopol-Józefów i sukcesywnie dalej będziemy remontować.

Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie wylicza co obejmuje zakres prac:

Ta droga w miejscowości Świeciechów zostanie przebudowana gruntownie. Co to znaczy? Zostaną wymienione wszystkie warstwy konstrukcyjne od początku do góry, zostanie wybudowany chodnik dla mieszkańców Świeciechowa z kostki brukowej. Po drugiej stronie zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni asfaltowej.  Co jeszcze ważne zostanie wykonana kanalizacja, która będzie chroniła nie tylko drogę, ale takze pobliskie tereny, żeby mieszkańcy, którzy mieszkają niżej, nie byli zalewani.

Jak mówi burmistrz Annopola Mirosław Gazda ta inwestycja powstaje dzięki zaangażowaniu mieszkańców:

Dziękuje przede wszystkim mieszkańcom bo to dzięki ich inicjatywie to droga jest remontowana. Gdyby się nie dopominali, zbierali podpisy, zbierali petycje różne, kierowali to na różne szczeble władzy to pewnie by tej drogi nie było. Cieszymy się, że udało się nam to zrealizować. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na tej drodze pięknej, wyremontowanej i inni mieszkańcy pozazdroszczą nam drogi w Świeciechowie.

R. BOCHENEK: ROZWAŻAMY USZCZELNIENIE GRANICY Z NIEMCAMI

Pierwsze prace na tym odcinku mogą ruszyć już w połowie października. Mogą wtedy pojawić się częściowe ograniczenia ruchu np. ruch wahadłowy.