Powiat kraśnicki. Syn znęcał się nad matką. Starsza kobieta przyszła po pomoc do policjantów

i

Autor: KPP Kraśnik

KRYMINALNE

Powiat kraśnicki. Syn znęcał się nad matką. Starsza kobieta przyszła po pomoc do policjantów

2024-05-15 11:45

57-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego odpowie przed sądem za znęcanie się nad matką. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna od dłuższego czasu wszczynał awantury, uderzał ją po ciele i niejednokrotnie groził jej śmiercią.

76-letnia mieszkanka powiatu kraśnickiego zwróciła się do policjantów z prośbą o pomoc. Z jej zgłoszenia wynikało, że mieszkający z nią 57-letni syn od dłuższego czasu się nad nią znęca, a gdy jest pod wpływem alkoholu, to wszczyna awantury.

– Miał też wulgarnie wyzywać kobietę i grozić jej wielokrotnie pozbawieniem życia. Kilkanaście godzin przed zgłoszeniem, kolejny raz zagroził jej śmiercią, uderzał ją po głowie a następnie pchnął i usiłował przyłożyć do gardła nóż kuchenny. Kobieta posiadała obrażenia powodujące rozstrój zdrowia i naruszenie czynności narządów ciała – relacjonuje asp. Paweł Cieliczko, rzecznik kraśnickiej policji.

Chciał porwać żurawia? Niecodzienne sceny w centrum Lublina

57-latek niezwłocznie został zatrzymany i usłyszał już zarzuty znęcania się i spowodowania uszczerbku na zdrowiu poniżej 7 dni. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i częściowo przyznał się do popełnionych czynów. – Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Jeżeli wstępne ustalenia i dotychczasowe okoliczności potwierdzą się w sądzie, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności precyzuje Cieliczko.

Zobacz także: Tragedia w pow. kraśnickim. W domu ujawniono częściowo zwęglone zwłoki