POLICYJNE

Powiat kraśnicki. Wskoczyła do stawu i zaczęła tonąć. Policjanci ruszyli na pomoc

2024-04-21 9:13

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z kraśnickiego patrolu udało się uratować życie 57-latki, która na środku stawu zaczęła się topić. Jeden z mundurowych bez wahania wskoczył do wody, by wyciągnąć z niej tonącą kobietę, zaś drugi asekurował akcję ratunkową.

Do zdarzenia doszło w piątkowe (19 kwietnia) wczesne popołudnie na terenie gminy Dzierzkowice w pow. kraśnickim. To właśnie wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie o niepokojącym zachowaniu idącej ulicą kobiety.

– Sytuacja nabrała niebezpiecznego obrotu, kiedy to kobieta, znajdując się w pobliżu jezdni, niespodziewanie przeskoczyła przez barierki oddzielające drogę i zbiegła w kierunku okolicznych stawów. Następnie przeszła przez rzekę, stanęła na grobli i wskoczyła do stawu, po czym na środku zbiornika zaczęła się topić – relacjonuje asp. Paweł Cieliczko, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Policjant ruszył na pomoc

Na reakcję kraśnickich policjantów nie trzeba było długo czekać. Dowodzący patrolem asp. Mariusz Gawlik natychmiast ruszył na pomoc tonącej kobiecie, wskakując do stawu. Całą sytuację asekurował jego kolega z patrolu, a na miejsce wezwano ratowników medycznych. Podczas akcji ratunkowej kobieta zaczęła jednak stawiać opór i stała się agresywna.

– Kiedy na pomoc przybyli też wezwani ratownicy medyczni, jeden z nich dołączył do dowódcy patrolu i wskoczył do wody. Pomimo trudności, udało się wyciągnąć na brzeg pobudzoną 57-latkę opisuje rzecznik kraśnickiej komendy.

Na szczęście życie kobiety udało się uratować. 57-latka trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią lekarze.

Zobacz także: Tak mogły wyglądać wnętrza zakrzówieckiego młynu! Pokazała to AI [ZDJĘCIA]