Chodnik

i

Autor: Karol Pakosz

Inwestycje

Powstanie ponad 2 kilometry nowego chodnika. Może być gotowy jeszcze w pierwszej połowie 2024 roku

2023-12-19 21:55

Na trasie Zakościelne - Skorczyce - Popkowice powstanie ponad dwukilometrowy chodnik. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli bezpiecznie się przemieszczać wzdłuż drogi powiatowej.

Powiat kraśnicki pozyskał na ten cel dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma z Urzędowa na kwotę ponad miliona złotych.

O szczegółach mówi Paweł Dąbrowski, burmistrz Urzędowa:

Planowane jest wykonanie chodnika o długości 2 km 97 metrów. Najniższa ze złożonych w przetargu ofert opiewa na kwotę 1 214 748 zł. Udziału gminy we wspólnym finansowaniu tej inwestycji w to 152 668,59 zł.

Pierwsze prace powinny ruszyć już w przyszłym roku. Jak zapewnia wykonawca inwestycja może być oddana do użytku w przeciągu miesiąca.

Zobaczymy, jaka będzie zima, ale wykonawca będzie się skłaniać, żeby zaraz na początku marca może pod koniec lutego ruszyć z tą inwestycją. Chcieliby ją zrobić w pierwszej kolejności, ponieważ to jest początek i jeszcze nie ma innych robót rozpoczętych. Jeśli rzucą wszystkie siły, to w ciągu miesiąca powinno być to skończone.

Dawid Narożny z zespołu Piękni i Młodzi nie martwi się, że praca zniszczy jego drugie małżeństwo

Powiat Kraśnicki pozyskał także środki na budowę chodników w innych miejscowościach: w Borowie, Szastarce, Księżomierzy Kościelnej czy w Rzeczycy Ziemiańskiej i Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii.

Łącznie powstanie ponad 4,5 kilometra nowych tras dla pieszych.