pogoda

Pożary, połamane drzewa i zalane posesje. Strażacy z woj. lubelskiego mieli pełne ręce roboty!

2024-06-20 9:51

Ponad 120 razy interweniowali strażacy po burzach, które w minionych godzinach przeszły nad województwem lubelskim. Odnotowali dwa pożary od wyładowań atmosferycznych i 109 połamanych drzew. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Dyżurny KW PSP w Lublinie poinformował, że od środy do czwartku strażacy siedem razy wyjeżdżali do wypompowywania wody z zalanych posesji, cztery razy – do uszkodzonych dachów na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Dwie interwencje związane z gaszeniem pożarów wywołanych przez wyładowania atmosferyczne dotyczyły stacji transformatorowej i drzewa.

Ulewa w Zamościu. Policjant wyniósł kobietę z zalanego samochodu

Jak podał, strażacy w regionie odnotowali w sumie 124 zdarzenia związane z burzami. Większość zgłoszeń pochodziła z północno-zachodniej części regionu, głównie z powiatu łukowskiego.

W środę (19.06) rano IMGW wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców SMS o treści:

- Uwaga! Dziś i w nocy (19/20.06) burze, ulewny deszcz, grad i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które możne porwać wiatr.

W czwartek (20.06) rano w regionie nie ma obowiązujących ostrzeżeń.

Jak dobrze znasz to wyjątkowe miasto? Każdy popełni chociaż jeden błąd [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Czym jest Pietryna?

Zobacz także: Ludzie uwięzieni w samochodach, zalane szkoły i kościoły. Tak wyglądała burza w Zamościu!

Źródło: Pożary, połamane drzewa i zalane posesje. Strażacy z woj. lubelskiego mieli pełne ręce roboty!