poziomka 13

i

Autor: Poziomka 13

tragedia

Poziomka 13 nie żyje. Youtuber zginął w pożarze domu

2023-12-28 14:07

Najpopularniejszy polski miłośnik denaturatu zginął w pożarze domu. Jego filmy z degustacji śledziło 340 tys. osób. Ze śmiertelnymi dla youtubera płomieniami walczyło sześć zastępów straży pożarnej.

Do fatalnego w skutkach pożarku doszło w środę 27 grudnia. Około godz. 13 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Rudno (pow. lubartowski, woj. lubelskie).

Po ugaszeniu pożaru, w czasie przeszukiwania pomieszczeń znaleziono zwłoki mężczyzny w wieku 58 lat – przekazał dyżurny, wskazując na zaprószenie ognia jako przypuszczalną przyczynę pożaru.

Zmarłym mężczyzną okazał się Krzysztof Bogusz, w internecie znany jako Poziomka 13.

Poziomka 13 nie żyje

Krzysztof Bogusz założył kanał na YouTube pięć lat temu, w październiku 2018. Zadebiutował półtorejminutowym filmem pt. „Jakie wino piją prawdziwi mężczyźni”. Mówił w nim o przewadze Gruszki Sandomierskiej nad wilkowyjskim Mamrotem. Właśnie tematyce alkoholowej Poziomka 13 postanowił poświęcić 57 filmów, w których nie gryzł się w język i hojnie rzucał mięsem oraz niewybrednie żartował.

Jednym z najstarszych udostępnionych plików (i zarazem jednym z najmniej kontrowersyjnych) jest „Historia życia pana Poziomki”.

Poziomka chciał odtworzyć historię życia pana Poziomki. A zaczęło się tak. Urodził się z ojca i matki poziomkowej, lubił wino i powiedział, że będzie prezydentem. Nikt w to nie chciał uwierzyć, ale jednak dano mu szansę. Oczywiście pije tylko wino poziomkowe. Zna poziomkowe kobiety (niezrozumiałe). Po raz pierwszy po prostu wszedł i wyszedł, kiedy włożył wtyczkę do gniazdka. I żyje – mówił, przedstawiając się jako „prezydent kraju poziomkowego”, trzymając przed sobą „Historię filozofii dla wszystkich”.

Najpopularniejszy film na kanale obejrzało ponad milion osób. Dotyczył degustacji denaturatu. Fani i fanki Poziomki 13 od trzech lat nie dostawali nowego kontentu – ostatni film („Pan Poziomka przygarnął samotną Matkę”) został opublikowany w lipcu 2020 r. Poziomka tłumaczył się w nim z prawie półrocznej przerwy spowodowanej zakażeniem koronawirusem. W filmie pozdrawiał załogę szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie i pokazał przygarnięte kociątka.

Pamiętacie jeszcze Poziomkę? To nie dajcie się, słuchacze. Poziomka o was nie zapomni – powiedział na koniec.