Miasto zostało podzielone na 7 dzielnic, z których każda mogła zyskać do 55 tysięcy na realizację pomysłów mieszkańców. Kraśniczanie z dzielnicy I wsparli pomysł budowy nowych miejsc parkingowych i odcinka chodnika przy ulicy Wyszyńskiego. Osoby zamieszkujące teren dzielnicy III wybrały stworzenie mini-parku oraz oświetlenia przy ulicy Makuszyńskiego. W dzielnicy IV pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i umundurowania dla strażaków, a w dzielnicy V środki trafią na remont drogi dojazdowej na Osiedlu Koszary.
Mieszkańcy dzielnic II oraz VI nie mieli wyboru, ponieważ w obu przypadkach do finału budżetu zakwalifikowało się po jednym projekcie. Był to: zakup profesjonalnych strojów sportowych dla grupy Stella Kids oraz wymiana opraw oświetleniowych w Zespole Szkół Oświatowych przy ulicy Kościuszki. Z kolei w dzielnicy VII realizacji doczekają się dwa projekty – budowa wiaty rowerowej przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz zakup podłogi interaktywnej dla Przedszkola Miejskiego nr 6. Było to możliwe, ponieważ łączna suma obu przedsięwzięć nie przekracza 55 tysięcy złotych.
W tegorocznej edycji udział wzięło niemal 3500 kraśniczan, czyli niemal trzykrotnie więcej niż w 2019. W czasie trwania głosowania mieszkańcy oddali łącznie niemal 5 tysięcy głosów. Jak mówi Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta Kraśnik, wpływ na to miało wprowadzenie opcji głosowania przez Internet:
Widać wyraźnie, że to był dobry ruch. Po raz pierwszy w historii Budżetu Obywatelskiego, który ma już kilka edycji za sobą, było prowadzone głosowanie przez Internet. Można było w prosty sposób, szybko oddać głos. Wystarczył numer telefonu komórkowego oraz znajomość własnego PESEL-u. Z całą pewnością taka forma głosowania zostanie utrzymana, ponieważ można powiedzieć, że zdecydowanie podniosło to i wywindowało tegoroczną frekwencję.
Jeszcze w tym miesiącu radni powinniśmy wprowadzić zwycięskie projekty do budżetu miasta. Inwestycje zostaną zrealizowane do końca roku.