Zwiedzając ją wszyscy chętni otrzymają zadania do wykonania, a towarzyszyć im będą oryginalne kadry i rysunki z przedwojennych wydań „Przygód Koziołka Matołka”. Na wystawie trzeba będzie się czołgać, przeciskać, przeskakiwać, zjeżdżać, wyciągać i wspinać.
To po części i wystawa interaktywna, i wystawa sensoryczna, gdzie dzieci mogą sobie poskakać, powspinać się, pooglądać i podotykać. Takiej wystawy jeszcze w Kraśniku nie było. Myślę, że zwłaszcza dzieci z kraśnickich przedszkoli będą mogły się i pobawić, i troszeczkę poznać historię. Dlaczego Koziołek Matołek? W zbiorach naszego muzeum mamy przepiękne prace. Są to głównie szkice węglem spod ręki Mariana Walentynowicza. Przypomnę tylko, że Marian Walentynowicz był korespondentem przy I Dywizji Pancernej generała Maczka. Do naszych zbiorów z Londynu trafiły jego prace. Część tych prac również na tej wystawie zostanie zaprezentowana. - mówi Wiola Welman, kierownik Muzeum 24. Pułku Ułanów w Kraśniku.
Wystawa skierowana jest do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Pozwala im dokładnie poznać historię tytułowego bohatera dzięki wykorzy-staniu w przestrzeni muzeum oryginalnych kadrów i rysunków z przedwojennych wydań „Przygód Koziołka Matołka”. Wystawa będzie czynna do 31 marca 2025.