"Budzyń" funkcjonował w dwóch lokalizacjach. Najpierw na terenie obecnej dzielnicy Domków i bloków mieszkaniowych przy skrzyżowaniu ulic Krasińskiego, Mickiewicza i Słowackiego.
Na przełomie lat 1943-1944 obóz został przeniesiony w nową lokalizację czyli tereny obecnego lasu przy Urzędowskiej oraz częściowo pobliskiej hali produkcyjnej.
Badania realizują archeolodzy Patrycja i Marcin Piotrowscy. Jak informuje Dominik Szulc, Społeczny Opiekun Zabytków Powiatu Kraśnickiego udało się już mniej więcej ustalić lokalizację zbiorowej mogiły ofiar tego obozu:
Objęliśmy badaniami 8 arów obszaru. Udało nam się ten obszar 8 arów ograniczyć do 2 arów, gdzie ta mogiła powinna być i my już mniej więcej wiemy, w którym miejscu ona się znajduje.
Obecnie nastąpiła przerwa w badaniach, a archeolodzy czekają na zgodę na dalsze prace:
Został już złożony wniosek do Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o to, byśmy mogli w miejscu, w którym spodziewamy się tej mogiły zdjąć ziemię do stropu mogił, ponieważ naszym celem nie jest ekshumacja, nie jest naruszanie mogiły, a jedynie chcielibyśmy zdjąć grunt do stropu jamy grobowej, żeby nasze wstępne ustalenia potwierdzić.
W pobliżu tej mogiły PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały budowę stacji kolejowej. To odkrycie z pewnością wpłynie na planowaną inwestycję.
Na ten moment nie wiadomo jak duży jest grób oraz ile innych znajduje się na tym terenie.