Protest linia kolejowa Kraśnik

i

Autor: Artur Mazurek

Protest mieszkańców

Zbiorowe mogiły ofiar Holocaustu na trasie planowanej linii kolejowej. Społeczny Opiekun Zabytków Powiatu Kraśnickiego interweniuje

2023-11-19 14:04

Budowa linii kolejowej do Kraśnika Fabrycznego to temat, który od dłuższego czasu rozgrzewa mieszkańców. Za nami już dwa otwarte spotkania, gdzie każdy mógł przedstawić swój punkt widzenia. To jednak nie koniec problemu i protestu mieszkańców.

W tym tygodniu miało się odbyć także spotkanie z przedstawicielami PKP, jednak w ostatniej chwili zostało odwołane. To spotkało się oczywiście ze społecznym niezadowoleniem. Do spotkania z PKP dojdzie, ale w Lublinie gdzie wybierze się grupa mieszkańców pod koniec miesiąca.

Ponadto PKP Polskie Linie Kolejowe nie odpowiedziały na zastrzeżenia dr Dominika Szulca, który zwracał uwagę, że na trasie tej linii znajdują się zbiorowe mogiły ofiar Holocaustu.

Piękna zima w Warszawie. Spadło kilka centymetrów śniegu

Z dr Dominikiem Szulcem skontaktowały się w tej sprawie już dwie organizacje zajmujące się upamiętnianiem takich miejsc, w tym założona przez rodzinę kilku byłych więźniów "Budzynia". Obie też zaoferowały swoją pomoc, w tym zwrócenie się do właściwych instytucji publicznych z myślą o zmianie przebiegu nowego połączenia kolejowego i lokalizacji stacji kolejowej "Kraśnik Fabryczny".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE