piłka

i

Autor: pixabay.com

Sport

Rewitalizacja boiska i nowe orliki. Gmina Szastarka chce się sportowo rozwinąć

2024-05-21 23:24

Nowa wójt stawia na sport. W gminie Szastarka ma się rozwinąć infrastruktura sportowa. Tak przynajmniej zapowiada Elżbieta Kowalczyk, która niedawno rozpoczęła swoją kadencję.

W Polichnie IV znajduje się boisko sportowe, z którego często korzystają mieszkańcy. W planach władz gminy jest kompleksowa rewitalizacja tego obiektu, tak aby to miejsce stało się bardziej reprezentatywne. Na terenie gminy mogą powstać także orliki, których do tej pory nie było. Nowa wójt liczy także na wsparcie mieszkańców, żeby wypowiedzieli się na temat tych inwestycji.

Więcej mówi wójt Szastarki, Elżbieta Kowalczyk:

Na terenie gminy mamy przede wszystkim boisko sportowe, jedno w Polichnie Czwartej. Bardzo dużo osób z niego korzysta, jest trochę zapomniane, więc musimy ten obiekt poddać rewitalizacji. Musimy go dofinansować tak, żebyśmy mogli być z niego dumni, a nie wstydzić się gości przyjeżdżających na ten obiekt.

Nie mamy żadnego boiska typu "Orlik" i myślę, że tutaj gdzieś już pokazała się możliwość pozyskania środków na ten cel, więc gdzieś tam jakieś wstępne założenia, wstępne plany co do budowy takiego kompleksu, jednego może dwóch, zobaczymy na ile finanse i pozyskane środki pozwolą. To będą obiekty otwarte więc będzie mógł każdy z nich z nich skorzystać.

Planujemy spotkania ogólnie z mieszkańcami. Chciałabym, żeby się wypowiedzieli, czy chcą czy nie chcą, czy potrzebują, czy uważają, że to nie jest potrzebne. Będziemy opracowywać dokumentację, ale dopiero po takim zaciągnięciu języka trochę ze strony mieszkańców, bo też nie ma na siłę co instalować jakiegoś obiektu, jeżeli po prostu nie będą sobie tego życzyć.

Zgotował żonie piekło. Gdy się wyprowadziła z dziećmi, podpalił ich dom

Oczywiście budowa orlików i rewitalizacja boiska będzie możliwa dzięki środkom zewnętrznym. Na ten moment nie wiadomo ile i czy w ogóle uda się gminie pozyskać dotacje.