Kraśnik

i

Autor: Miasto Kraśnik/krasnik.eu

QUIZ

Rozróżnisz Kraśnik Fabryczny od Starego? Sprawdź w quizie, czy rozpoznasz dzielnice miasta po zdjęciu!

2024-04-05 16:58

Niektórzy spacerują tędy codziennie, inni odwiedzają Kraśnik co jakiś czas. Jednak zarówno jedni, jak i drudzy raczej bez problemu odróżniają Kraśnik Stary od Fabrycznego. W tym quizie sprawdzimy, czy rzeczywiście tak jest! Rozpoznacie dzielnicę miasta po zdjęciach? Przekonajcie się rozwiązując nasz test!

W Kraśniku wielu z nas mieszka, wielu z nas się urodziło albo po prostu ma z nim dobre wspomnienia. Teraz to jedno miasto, ale kiedyś Kraśniki były dwa. Obecnie składa się z dwóch głównych części: położony na południowym wschodzie Kraśnik Stary (zwany też Kraśnikiem Lubelskim lub Dzielnicą Starą) oraz położony na północnym zachodzie Kraśnik Fabryczny (zwany też Dzielnicą Fabryczną).

Przed 1975 rokiem były to dwa odrębne miasta. Obie dzielnice oddalone są od siebie długością 6 km i łączy je ulica Urzędowska. Do Kraśnika włączono także dwie wsie Budzyń Piaski, które znajdują się pomiędzy Starym i Fabrycznym.

Jako centralny punkt Kraśnika uważa się skrzyżowanie ulicy Lubelskiej z ulicami: Jagiellońską, Andrzeja Struga i Mostową w Dzielnicy Starej, ze względu na to, że to w tej części miasta usytuowany jest główny węzeł komunikacyjny.

Quiz: to Kraśnik Stary czy Fabryczny? Rozpoznasz dzielnicę miasta po zdjęciu?

W samym Kraśniku jest wiele charakterystycznych miejsc, które będą odwiecznie związane z tym miastem. Ale czy jesteście w stanie rozpoznać czy to Kraśnik Stary czy Kraśnik Fabryczny po zaledwie jednym zdjęciu? Chcesz sprawdzić, jak dobrze znasz Kraśnik? Koniecznie rozwiąż ten QUIZ!

QUIZ. Czy poznajesz, która to dzielnica Kraśnika?

Pytanie 1 z 10
1. To Kraśnik Stary czy Fabryczny?
Kościuszki Kraśnik

Zobacz także zdjęcia z prezentacji nowych autobusów elektrycznych w Kraśniku!