Maria Słota i Marek Kos

i

Autor: SPZOZ w Kraśniku

Zdrowie

Szykuje się przebudowa SORu w kraśnickim szpitalu. Są pieniądze z ministerstwa

2024-04-25 23:58

W końcu dobre wieści dla kraśnickiego szpitala, który w ostatnim czasie znajdował się w trudnej sytuacji finansowej. Do lecznicy trafi niecałe 2 miliony złotych więcej na doposażenie i przebudowę pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W tym tygodniu w kraśnickim szpitalu pojawił się podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Kos, który przekazał dyrekcji dokumenty z taką informacją.

Co ma się zmienić w ramach tej inwestycji? 

Przede wszystkim kraśnicki SOR ma się zmienić nie do poznania. W planach jest między innymi przebudowa pomieszczeń, wydzielenie osobnego wejścia dla osób z niepełnosprawnościami, przebudowa rejestracji i segregacji medycznej tak aby zapewnić obsługę jednocześnie dwóm pacjentom. W ramach projektu na SORze ma się pojawić także nowy sprzęt: USG, RTG, stół zabiegowy, respiratory, wózki czy defibrylatory.

Ta makabryczna zbrodnia wstrząsnęła Nową Sarzyną

Jak przekonują władze szpitala uzyskane wsparcie finansowe to kolejny krok w kierunku podniesienia jakości udzielanych świadczeń w placówce. Otrzymane środki już w tym roku zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego zestawu radiologicznego.