Włamywacz

i

Autor: TheDigitalWay / www.pixabay.com

kronika policyjna

Ta wiedza może uchronić cię przed włamaniem. Poznaj nowy złodziejski trik!

2024-04-19 16:44

Pomysłowość ludzka, w tym złodziejska, nie zna granic, ale dobrze znają ją policjanci i policjantki. Jedna z nich zdradza, do jakiego triku ostatnio uciekają się włamywacze. Czasem niezły lup może zagwarantować im jedna niewinna ulotka.

Ulotka włożona do skrzynki pocztowej albo wsunięta między drzwi do mieszkania a framugę – ten widok nikogo nie dziwi. Ale powinien budzić czujność, bo niezależnie od treści, jaka jest na nich wydrukowana, tkwiąca ciągle w tym samym miejscu powoduje wrażenie, że w tym mieszkaniu nikt nie przebywa. A dla sprawnego włamywacza albo włamywaczki, jeśli lokal jest pusty, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go obrabować. Złodziejski szyfr może nasilać się okresowo, np. przed dłuższym wolnym takim jak majówka.

U mnie ostatnio zdarza się to nagminnie. Większość to oferty zakupu mieszkania lub menu z lokalnych punktów gastronomicznych. Zdecydowana większość to po prostu ulotki. Jednak to też świetny sposób złodziei, aby zweryfikować czy jesteś w domu, czy może Twoje mieszkanie stoi puste – alarmuje młodsza inspektorka Małgorzata Sokołowska, szerzej znana jako prowadząca instagramowe konto „Z pamiętnika policjantki”. I radzi: – Jeżeli Twój sąsiad wyjechał na dłużej, to wyjmuj takie ulotki z jego drzwi. Poproś też o to samo podczas Twojej nieobecności.

Zobacz zdjęcia: Tak Park Bronowice w Lublinie wygląda wiosną!

Lublin. 85-latek wyrzucił pieniądze przez okno
Źródło: Ta wiedza może uchronić cię przed włamaniem. Poznaj nowy złodziejski trik!