historia

Tak wyglądała praca w Cukrowni Zakrzówek? Zdjęcia wygenerowało AI! [GALERIA]

2024-04-05 17:04

Najstarsi mieszkańcy i mieszkanki Zakrzówka i okolic mogą pamiętać, że jeszcze sto lat temu na tym terenie działała cukrownia. Miłośnicy i miłośniczki lokalnej historii postanowili sprawdzić, jak mogła wyglądać praca w tamtym zakładzie.

Archiwum Społeczne Ziemi Zakrzowieckiej i IloveZaksa od dawna pasjonują się tematem Cukrowni Zakrzówek.

Tym razem postanowili włączyć w lekcje historii sztuczną inteligencję! Właśnie AI wygenerowała obrazy, które mogą pokazać, jak wyglądała praca w zakładzie istniejącym z przerwami w latach 1874-1932.

Od blisko 3 lat wspólnie z Archiwum Społeczne Ziemi Zakrzowieckiej zajmujemy się cyfrową rekonstrukcją Cukrowni Zakrzówek. Przez ten czas udało się nam dopracować wygląd zewnętrzny gmachu głównego i jego otoczenia. Poniżej przedstawiamy Państwu kilka zdjęć wnętrza budynku głównego, które zostały wygenerowane przy użyciu narzędzi AI. Tak z dużym prawdopodobieństwem mogła wyglądać praca w zakrzowieckiej fabryce cukru. Może ktoś z członków Państwa rodziny – dziadkowie, pradziadkowie mogliby to potwierdzić w swojej opowieści lub innych materiałach, np. zdjęciach? A teraz przenieśmy się na chwilę do około 1900 roku. Życzymy miłego oglądania – napisał fanpage IloveZaksa.

Zobacz zdjęcia: Tak wyglądała praca w Cukrowni Zakrzówek? Zdjęcia wygenerowało AI!

Ekspert o rosyjskiej rakiecie nad Polską. Jak mogło dojść do incydentu?