potrącenie kraśnik

i

Autor: KMP Kraśnik

kronika policyjna

To mogło skończyć się tragicznie. Auto potrąciło pieszą na pasach [WIDEO]

2023-11-28 11:35

Chwile grozy przeżyła w poniedziałek mieszkanka Kraśnika. Kiedy przechodziła przez przejście, nagle uderzył w nią samochód. Policja „dla przestrogi” opublikowała nagranie z tego zdarzenia.

Film trwa 17 sekund, ale dramat rozegrał się w czasie dużo krótszym – 5 sekund od momentu, kiedy kobieta weszła na pasy. Doszło do tego w poniedziałek przed godz. 14 na ul. Słowackiego w Kraśniku.

Policja ustaliła, że 55-letni mieszkaniec pow. kraśnickiego nie zachował należytej ostrożności, przez co potrącił 45-letni kraśniczankę przechodzącą przez oznakowane przejście. Oboje byli trzeźwi, kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami ciała.

– Nagranie publikujemy ku przestrodze. Przy okazji apelujemy o rozsądek i rozwagę zarówno do kierowców jak i pieszych, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze, bądźmy czujni aby nigdy nie zaskoczyła nas żadna nieprzewidziana sytuacja, obserwujmy otoczenie. Jako piesi zawsze upewniajmy się dodatkowo czy nie zagraża nam niebezpieczeństwo, mimo pierwszeństwa na przejściu dla pieszych dla własnego bezpieczeństwa ciągle rozglądajmy się na boki, abyśmy mogli odpowiednio w porę zareagować w razie nieprzewidzianego zagrożenia. Jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego na przejściu czy też jako kierowcy, jadąc samochodem, nie korzystajmy z telefonów lub innych urządzeń utrudniających obserwację otoczenia, w czasie jesienno-zmiowej aury korzystajmy z odblasków, nośmy jasne ubrania, w trakcie przechodzenia na drugą stronę odsłońmy kaptur lub inne nakrycie głowy jeżeli utrudnia nam obserwację – apeluje asp. Paweł Cieliczko z kraśnickiej policji.