Miejscowość o najdłuższej nazwie w Polsce leży na Lubelszczyźnie?

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

nazwy miejscowości

To najzabawniejsze nazwy miejscowości w pow. kraśnickim. Popraw sobie humor!

2023-09-26 18:44

Nazwy miejscowości położonych w pow. kraśnickim bywają zabawne! Przeglądając listę wsi w naszym regionie, niejednokrotnie można się szczerze uśmiechnąć. Jesteście ciekawi, jakie oryginalne nazwy miejscowości można wyróżnić w naszych okolicach? Sprawdziliśmy to!

W pow. kraśnickim znajduje się aktualnie 10 gmin. Wśród nich są 3 miasta i 206 miejscowości wiejskich. Wiele z nich wyróżnia się swoimi oryginalnymi nazwami. Niektóre bardzo szybko zapadają w pamięć, inne nieco wolniej. Nie da się jednak ukryć, że przeglądając mapę pow. kraśnickiego, można niejednokrotnie natrafić na szereg naprawdę zabawnych nazw! Słyszeliście już może o takich miejscowościach, jak na przykład Boby Księże czy Stare Moczydła? A to dopiero początek!

W poniższej galerii znajdziecie listę ponad 20 najzabawniejszych nazw miejscowości z pow. kraśnickiego. One na pewno wywołają uśmiech na waszych twarzach! Sprawdźcie sami!

Łoś po uszy w bagnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE