żołnierz

i

Autor: Pexels.com Zdjęcie ilustracyjne

Policyjne

Udawał żołnierza walczącego w Syrii i wyłudził pieniądze od kobiety. Mieszkanka naszego regionu straciła majątek

2024-02-05 23:41

Kobieta przelała blisko 130 tysięcy złotych mężczyźnie poznanemu w Internecie. Oszust podawał się za żołnierza służącego w Syrii i namówił mieszkankę naszego regionu do przesłania kart podarunkowych i wzięcia pożyczki. Dopiero gdy przestała mu przelewać pieniądze i zaczął ją szantażować to zaczęła coś podejrzewać.

Aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej policji, wyjaśnia jak zaczęła się ich znajomość:

Zaczęła pisać z nim na komunikatorze, gdzie przekonał ją do tego żeby przekazywała mu cyfrowe karty podarunkowe na różne potrzeby. Następnie komunikował się z nią z zagranicznych numerów, namówił do kilku przelewów w kwocie kilku i kilkudziesięciu tysięcy na różne konta, wzięła w tym celu również pożyczkę na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Łącznie kobieta straciła niemal 130 tysięcy złotych. Kiedy odmówiła kolejnego przelewu, zaczął ją szantażować, wtedy zrozumiała, że to oszustwo i zgłosiła sprawę.

Cezary Kulesza zapytany o wódkę w PZPN. Mówił o alkomacie

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek przy nawiązywaniu kontaktów w sieci. Oszuści próbują wyłudzić od nas pieniądze na wiele sposobów i są przy tym bardzo sprytni. Nie dajmy się zwieść.