głosowanie

i

Autor: PAP/Tomasz Gzell

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH

Wybory samorządowe 2024. Kto został burmistrzem Kraśnika? Wilk i Staruch powalczą w drugiej turze

2024-04-01 11:44

Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych 2024. W wielu komisjach wciąż trwa liczenie głosów. Czy wiadomo już, kto został wybrany na burmistrza Kraśnika w niedzielnym głosowaniu? My już wiemy, a wy sprawdźcie poniżej!

7 kwietnia odbyły się wybory samorządowe. To w ich trakcie mieszkańcy wybierali m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Głosowanie zakończyło się w niedzielę o godz. 21, a w wielu komisjach wciąż trwa liczenie głosów oddanych na poszczególnych kandydatów. Jak ta sytuacja wygląda w Kraśniku? Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała właśnie dane z obwodów głosowania. Kto zatem zostanie burmistrzem Kraśnika w najbliższej kadencji?

Debata "Wybory samorządowe. Walka o Kraków". Mocna wymiana zdań i cięte riposty

Kto zostanie burmistrzem Kraśnika? Wyniki wyborów 2024

Jak wynika z danych PKW, według stanu na godz. 17 w niedzielę (nie ma jeszcze danych całościowych) w Kraśniku do wyborczych urn poszło 40,25 proc. uprawnionych do głosowania. Przypomnijmy, w tym miejscu, że o fotel burmistrza miasta w wyborach samorządowych 2024 ubiegało się czterech kandydatów. Czy któryś z nich zwyciężył w pierwszej turze? Oto wyniki:

  • Sławomir Madej (KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe) – 6,55 proc. (865 głosów),
  • Marzena Pomyklaska (KWW Wspólny Kraśnik) – 18,17 proc. (2399 głosów),
  • Krzysztof Staruch (KWW Krzysztofa Starucha) – 38,23 proc. (5047 głosów),
  • Wojciech Wilk (KWW Wojciech Wilk Przyjazny Kraśnik; walczy o reelekcję) – 37,04 proc (4890 głosów).

Oznacza to zatem, że różnica głosów pomiędzy Krzysztofem Staruchem a Wojciechem Wilkiem wyniosła zaledwie 157 i to właśnie ci dwaj kandydaci powalczą o władzę w mieście w drugiej turze. Ta została zaplanowana na niedzielę, 21 kwietnia.