NA DROGACH

Wypadek w Rzeczycy Ziemiańskiej. Samochód osobowy wjechał w ciężarówkę. Interweniował śmigłowiec LPR

2024-06-19 15:34

Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. To wynik wypadku, do którego doszło w środę w powiecie kraśnickim.

19 czerwca tuż przed południem w Rzeczycy Ziemiańskiej doszło do groźnego wypadku.

„65-letni kierowca Skody, jadąc wraz z pasażerką, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo przejeżdżającemu przez skrzyżowanie ciężarowemu DAF-owi, uderzając w bok pojazdu. Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z ciężarówki” – podała kraśnicka policja.

65-latek został przetransportowany do szpitala przy pomocy śmigłowca LPR. Pozostałym osobom biorącym udział w zdarzeniu nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali na objazdy i niezmiennie apelują o ostrożność.

Prezentacja elektrycznych autobusów w Kraśniku

To kolejny wypadek, do jakiego doszło w Rzeczycy Ziemiańskiej w ostatnich dniach. W minioną niedzielę (16 czerwca) wieczorem zderzyły się tam dwa auta osobowe. Policjanci ustalili wtedy, że kierujący peugeotem 35-latek, jadący od strony Rzeczycy Księżej w kierunku Zielonki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 34-latkowi kierującemu renaultem. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafili pasażerowie renaulta, w wieku 44 i 24 lat oraz dzieci w wieku 7 i 3 lat.

Listen on Spreaker.