Kraśnicki Zalew

i

Autor: Piotr Gurba

Zalew

Zalew Kraśnicki na ochłodę. Mieszkańcy licznie tu wypoczywali [GALERIA]

2023-08-08 9:03

Lato trwa w najlepsze, a mieszkańcy Kraśnika szukali różnych sposobów na ochłodę. Jedni wybrali się na odkrytą pływalnię, a drudzy skorzystali z uroków Zalewu Kraśnickiego. To popularne miejsce wypoczynku przyciągnęło wielu entuzjastów rekreacji na świeżym powietrzu. Mieszkańcy mogą tu pospacerować, poleżeć i schłodzić się w wodzie.

Zalew Kraśnicki od dawna jest sercem kraśnickiej społeczności, stanowiąc idealny punkt spotkań dla rodzin, przyjaciół i osób pragnących aktywnie spędzić czas. Jego malownicza okolica tworzy doskonałą atmosferę do relaksu i odpoczynku.

Mieszkańcy mają tu do dyspozycji nie tylko strzeżone kąpielisko, ale także pole z domkami campingowymi czy infrastrukturę do uprawiania sportów wodnych.

Jeżeli wolicie spacery od pluskania się w wodzie to i tak możecie odwiedzić Zalew Kraśnicki bo jest tu molo o długości 45 m oraz ponad kilometrowa ścieżka wokół zalewu, jest też pomost i stanica wędkarska.

Podstawowe dane dotyczące zalewu:

  • powierzchnia - 42,66 ha
  • pojemność - 996 tys. m3
  • średnia głębokość - 2,5 m
  • długość maksymalna - 1180 m
  • szerokość maksymalna 570 m

W czasie upalnych dni, gdy temperatura sięgała rekordowych wysokości, mieszkańcy Kraśnika uciekli od miejskiego zgiełku, by zanurzyć się w chłodnych wodach Zalewu Kraśnickiego. Zobaczcie sami:

Zalew Kraśnicki to nie tylko miejsce dla mieszkańców miasta, ale także przyjazna przestrzeń dla turystów i osób z okolicznych regionów.

Frymark Bydgoski, czyli zdrowa żywność na wyciągnięcie ręki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE