Kraśnicki Zalew

i

Autor: Piotr Gurba

Zalew

Zalew Kraśnicki na ochłodę. Mieszkańcy licznie tu wypoczywali [GALERIA]

2023-08-08 9:03

Lato trwa w najlepsze, a mieszkańcy Kraśnika szukali różnych sposobów na ochłodę. Jedni wybrali się na odkrytą pływalnię, a drudzy skorzystali z uroków Zalewu Kraśnickiego. To popularne miejsce wypoczynku przyciągnęło wielu entuzjastów rekreacji na świeżym powietrzu. Mieszkańcy mogą tu pospacerować, poleżeć i schłodzić się w wodzie.

Zalew Kraśnicki od dawna jest sercem kraśnickiej społeczności, stanowiąc idealny punkt spotkań dla rodzin, przyjaciół i osób pragnących aktywnie spędzić czas. Jego malownicza okolica tworzy doskonałą atmosferę do relaksu i odpoczynku.

Mieszkańcy mają tu do dyspozycji nie tylko strzeżone kąpielisko, ale także pole z domkami campingowymi czy infrastrukturę do uprawiania sportów wodnych.

Jeżeli wolicie spacery od pluskania się w wodzie to i tak możecie odwiedzić Zalew Kraśnicki bo jest tu molo o długości 45 m oraz ponad kilometrowa ścieżka wokół zalewu, jest też pomost i stanica wędkarska.

Podstawowe dane dotyczące zalewu:

  • powierzchnia - 42,66 ha
  • pojemność - 996 tys. m3
  • średnia głębokość - 2,5 m
  • długość maksymalna - 1180 m
  • szerokość maksymalna 570 m

W czasie upalnych dni, gdy temperatura sięgała rekordowych wysokości, mieszkańcy Kraśnika uciekli od miejskiego zgiełku, by zanurzyć się w chłodnych wodach Zalewu Kraśnickiego. Zobaczcie sami:

Zalew Kraśnicki to nie tylko miejsce dla mieszkańców miasta, ale także przyjazna przestrzeń dla turystów i osób z okolicznych regionów.

Frymark Bydgoski, czyli zdrowa żywność na wyciągnięcie ręki