Kraśnicka Jadłodzielnia

i

Autor: Urząd Miasta Kraśnik

Jedzenie

Zamiast wyrzucać przynieśmy do Jadłodzielni. Świąteczne nadwyżki jedzenia mogą pomóc innym

2023-12-21 13:25

Nie wyrzucajmy jedzenia, a przynieśmy do Jadłodzielni! Tak przed Świętami do mieszkańców Kraśnika apeluje Ratusz. Jadłodzielnia w mieście działa już od dwóch lat i służy wsparciem osobom w potrzebie i mniej zamożnym.

Przynośmy tylko to, co sami moglibyśmy bez problemu zjeść - mówi Piotr Janczarek zastępca burmistrza Kraśnika:

Do Jadłodzielni można właściwie przynieść niemal każdy rodzaj jedzenia. Oczywiście musi nadawać się do spożycia. Nie wolno przynosić jedynie produktów zawierających surowe jaja, mięso i mleko. Nie wolno przynosić także wyrobów alkoholowych.

Wierzymy, że poprzez funkcjonowanie Jadłodzielni będziemy promować dobre nawyki, takie jak racjonalne zakupy, a także poczucie odpowiedzialności społecznej oraz ideę pomocy osobom potrzebującym. Marnowanie jedzenia to także działania nieekologiczne, ograniczając to zjawisko zmniejszamy ilość odpadów i jednocześnie ilość wytworzonego dwutlenku węgla.

Świąteczne Las Vegas w Sieradzu. Widok zapiera dech w piersiach

Jadłodzielnia regularnie jest zaopatrywana przez lokalnych przedsiębiorców. Szafki i lodówki, w których można zostawiać jedzenie zlokalizowane są w przedsionku przy wejściu do CKiP oraz przed wejściem do Urzędu Miasta.