POLICYJNE

Zapakował narkotyki do słoików i ruszył w drogę. Wpadł podczas policyjnej kontroli [WIDEO, ZDJĘCIA]

2023-11-08 15:01

To mogła być rutynowa kontrola drogowa, ale jednak taka nie była. Kraśniccy policjanci zatrzymali 42-latka, który w samochodzie przewoził narkotyki popakowane do słoików i woreczków. Szybko okazało się, że mężczyzna prowadził także uprawę nielegalnych konopi.

Problemy 42-latka zaczęły się podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez kraśnickich policjantów. To właśnie w jej trakcie w samochodzie, którym poruszał się mieszkaniec powiatu radomszczańskiego (woj. łódzkie), mundurowi ujawnili słoiki z suszem. Ponadto, w portfelu należącym do mężczyzny znaleziono susz i białą substancję, które okazały się być marihuaną i amfetaminą.

– Wszystko było poporcjowane w woreczki i opatrzone nazwami. 42-latek został zatrzymany – informuje asp. Paweł Cieliczko, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Auto, którym przemieszczał się mężczyzna zostało zabezpieczone. Kraśniccy kryminalni przeprowadzili też przeszukania na terenie pow. radomszczańskiego. W ich trakcie, w jednym z garaży, doszło do ujawnienia kolejnych porcji marihuany.

– 42-latek usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste i wytworzenia znacznej ilości ziela (niemal 750 gram), a także posiadania niewielkiej ilości amfetaminy. Przyznał się do winy opisuje Cieliczko i dodaje, że z ujawnionych przez mundurowych ilości narkotyków można byłoby przygotować co najmniej 1,5 tys. „działek” dilerskich.

Mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Grozi mu nawet 8 lat więzienia, a śledztwo w sprawie jest w toku.