Dzień Ziemi

Zebrali śmieci z okolicy i teraz zachęcają do tego innych. Gmina zorganizowała nietypowe wyzwanie

2024-04-23 23:17

Urzędnicy miejscy z Urzędowa ruszyli z wiosennymi porządkami. Z okazji tegorocznego Dnia Ziemi zorganizowali specjalną akcję podczas, której sprzątają okolice z nieczystości.

Generalnie chodzi o posprzątanie zaśmieconego obszaru przy drogach w poszczególnych sołectwach, czy też odpadów z lasów, łąk czy okolicy rzeki Urzędówki. Przed i po zebraniu śmieci trzeba zrobić zdjęcie lub nagrać filmik i nominować kolejne organizacje czy firmy do podobnej aktywności.

O szczegółach mówi burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski:

Wiosenne Porządki to akcja, do uczestnictwa której zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Urzędów, nie tylko ze względu na Dzień Ziemi, który obchodziliśmy wczoraj, ale również dlatego, że jest to okazja do zadbania wspólnymi siłami o naszą okolicę i naszą planetę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w naszą akcję Wiosennych Porządków! My po wykonaniu zadania, posprzątaliśmy okolice młynu Lamenta, parking przy Św. Otylii, okolice szkoły w Skorczycach, zbiornika wodnego w Skorczycach i remizy w Skorczycach przy drodze w kierunku Leszczyny oraz teren gminny w Rankowskim.

Hitowy serial TVP nagle zniknął z ramówki. Po latach znów ma wrócić!

Akcja trwa do końca maja. Wszystkim zainteresowanym Gmina Urzędów zapewnia worki i rękawiczki jednorazowe, a po następnie bezpłatnie odbierze zebrane śmieci.