Kryta pływalnia Kraśnik

i

Autor: Artur Mazurek

Sport

Zimą też warto być aktywnym. Ruszyła kolejna edycja "Kraśnika w Formie"

2024-01-08 11:38

Ruszyła kolejna edycja programu "Kraśnik w Formie". Już po raz piąty kraśniczanie będą toczyć sportową rywalizację. Jednak po raz pierwszy ten program odbywa się w zimie i potrwa do końca marca. W ten sposób Miasto chce zachęcić mieszkańców do aktywności fizycznej także o tej porze roku.

Burmistrz Wojciech Wilk wymienia w jakich konkurencjach można rywalizować:

Do dobrze znanych form aktywności, takich jak bieganie, chodzenie, nordic walking czy wędrowanie, dołączamy specjalnie wydzielony spacer z psem oraz treningi na Pływalnia MOSiR Kraśnik, obejmujące pływanie, czy aqua aerobic.

W trakcie tej edycji nie będziemy mogli rywalizować na rowerach, jednak jak uspokaja burmistrz ta forma aktywności wróci na wiosnę:

Jazda na rowerze powróci wiosną i latem. Chcieliśmy wprowadzić nowe formy aktywności i zachęcić mieszkańców do spacerów, chociażby z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Chcieliśmy również docenić mieszkańców Kraśnika, którzy regularnie korzystają z nowej krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a więc troszczą się również o swoje zdrowie i kondycję.

Orszak Trzech Króli w Lublinie

Jak dołączyć do rywalizacji? Najpierw trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tu. Aby uczestniczyć w rywalizacjach Bieganie i chodzenie z psem, trzeba pobrać aplikację MapMyRun oraz wysłać zaproszenie do „Kraśnik w Formie”

Jeśli chodzi o Ruch w wodzie trzeba pobrać kartę „Kraśnik w Formie” w kasie biletowej MOSiR Kraśnik.Każdorazowo przy wejściu na basen należy poprosić o pieczątkę na karcie. Po zakończeniu miesiąca lub wypełnieniu limitu trzeba oddać kartę w kasie.

Na początku następnego miesiąca każdy uczestnik weźmie udział w losowaniu 3 nagród głównych – bonów o wartości 1000, 500 i 300 zł - do wykorzystania w sklepie ze sprzętem sportowym. Każdy kto uzbiera 100 km (bieganie, spacer z psem) lub 12 wejść na pływalnie MOSiR w Kraśniku będzie mógł odebrać nagrodę gwarantowaną.

Wyzwanie trwa do 31 stycznia.