książka

i

Autor: pixabay.com

Kultura

Zniknie filia biblioteki w Dzierzkowicach Woli. Radni podjęli decyzję

2024-02-15 0:12

Nie będzie filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzkowicach Woli. Radni podjęli decyzję. Nie oznacza to jednak uboższej oferty dla mieszkańców, bo wszystko zostanie przeniesione do głównego oddziału.

Nie będzie też zwolnień, a taka likwidacja jest konieczna z kilku powodów. O nich mówi Aleksandra Lipińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach:

Zamiar likwidacji Filii jest wynikiem dążenia do efektywniejszego wykonywania zadań w sferze kultury, sprawniejszą organizację pracy i możliwość zastępowania się pracowników podczas urlopów, tak aby biblioteka była otwarta każdego dnia. Zmiana ta również zapewni wydajniejsze zarządzanie pracownikami oraz racjonalizację wydatków przy tych samych zasobach kadrowych i materialnych. Dzięki likwidacji filii z jednej strony nastąpi obniżenie kosztów utrzymania oddzielnej placówki, a z drugiej zwiększenie środków na kreatywną działalność kulturalną i czytelniczą w głównej placówce.

Tak posłowie obchodzą walentynki

Filia w Dzierzkowicach Woli działa od ponad 50 lat. W jej ofercie mieszkańcy mogą znaleźć blisko 3 tysiące książek czy wiele czasopism o różnej tematyce. Tutaj chętni mogli także skorzystać z komputerów. Wkrótce to wszystko będzie możliwe jedynie w głównej siedzibie.