Jezioro w woj. lubelskim

i

Autor: PW

Policyjne

Biuro podróży zostało nabrane i straciło pieniądze. Kraśnicka policja ostrzega przed wakacyjnymi oszustwami

2024-06-04 0:50

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku, ale też okres wzmożonej aktywności oszustów. Kraśnicka policja przypomina, że musimy być czujni, aby nie dać się nabrać i nie stracić swoich oszczędności.

W ostatnim czasie ofiarą oszustów padło jedno z biur podróży, które organizowało wypoczynek swoim klientom w Afryce.

O szczegółach mówi aspirant Paweł Cieliczko:

W tym celu skontaktowali się z przedstawicielem hotelu poprzez stronę internetową. Kontakt telefoniczny i internetowy doprowadził do przygotowania wyceny. W trakcie korespondencji ktoś zaczął jednak odpisywać z podobnego konta emailowego i powiedział, że pieniądze trzeba przelać na inne konto we Włoszech ze względów technicznych. Osoba ta była wtajemniczona w szczegóły zamówienia co dawało wiarygodność. Kiedy po przelewie środków zaniepokojony pracownik biura podroży skontaktował się z hotelem usłyszał, że pieniądze nie doszły lecz to nie ich problem.

Policja apeluje o szczególną ostrożność:

Pamiętajmy aby nie lekceważyć ostrzeżeń dotyczących transakcji internetowych. Nieważne czy jesteśmy tzw. „przeciętnym Kowalskim” czy firmą. Metody oszustów nie znają granic i próbują wzbogacić się na każdym. Szczególnie chcemy ostrzec w związku ze zbliżającym się sezonem turystycznym, ponieważ pojawiają się już próby oszustw związanych z ofertą wypoczynku w innym kraju, czy rezerwacją miejsc noclegowych.

Motor wśród pilkarskiej elity. Triumfalna podróż piłkarzy przez Lublin

Kraśnicka policja obecnie prowadzi czynności w sprawie oszukanego biura turystycznego. Na chwilę obecną zakończyło się to stratą kilku tysięcy EURO.