Prezentacja elektrycznych autobusów w Kraśniku

i

Autor: Artur Mazurek

Wybory samorządowe

Czy warto inwestować w zeroemisyjność? Znamy opinie kandydatów na stanowisko burmistrza Kraśnika

2024-04-03 0:55

MPK Kraśnik zaprezentowało pierwsze elektryczne autobusy, które już po kursują po mieście. Koszt 4 nowych autobusów, całej infrastruktury i przeszkolenie pracowników to kwota ponad 9 milionów złotych. Wkład własny z budżetu Miasta Kraśnik na ten projekt wyniósł 1 850 000 zł pozostała kwota to dotacja z NFOŚiGW.

Zeroemisyjność to przestrzeń, którą coraz częściej interesują się samorządy. Jak do tej kwestii podchodzą kandydaci na stanowisko burmistrza Kraśnika? Zapytaliśmy każdego z nich.

Pytanie, które zadaliśmy każdemu z kandydatów brzmiało:

W Kraśniku zadebiutowały elektryczne autobusy. Co Pan/Pani sądzi o tym zakupie i czy Miasto powinno dalej inwestować w szeroko rozumianą zeroemisyjność? 

Poniżej odpowiedzi kandydatów:

Krzysztof Staruch o zeroemisyjności
Sławomir Madej o zeroemisyjności
Marzena Pomykalska o zeroemisyjności
Wojciech Wilk o zeroemisyjności

Kandydatom zadaliśmy także inne pytania:

2. Co Pan/Pani sądzi o planowanych budowie Zakładu Odzysku Energii czy linii kolejowej do Kraśnika Fabrycznego i czy budowa zachodniej obwodnicy jest potrzebna?

3. W planie rewitalizacji mieszkańcy zwrócili uwagę na potrzebę rozwoju zaplecza kulturalnego w mieście. Co Pana/Pani zdaniem należy zmienić?

4. Krasnik ciągle się wyludnia. Co można zrobić żeby przeciwdziałać temu zjawisku i jak zatrzymać młodych ludzi w mieście?

5. Co by Pan/Pani zrobił/zrobiła gdyby jakaś organizacja chciała zorganizować w Kraśniku Marsz Równości, czy jako Burmistrz wyraził/wyraziłaby zgodę?

Wkrótce poznacie także odpowiedzi na pozostałe pytania.