koronawirus

i

Autor: pixabay.com

Darmowe obiady czy pomoc w zakupach. Ratusz w Kraśniku oferuje wsparcie mieszkańcom miasta

2020-10-28 6:20

Kraśniccy seniorzy będą mogli otrzymać darmowe, ciepłe obiady, które zostaną im dostarczone do domów. Ratusz uruchomił Miejski Program Wsparcia dla Osób 75+.

ESKA XD #007

Mogą z niego skorzystać osoby, które ukończyły 75 lat i mieszkają samotnie lub z małżonkiem w podobnym wieku, a które nie mogą liczyć na bezpośrednią pomoc swojej rodziny. Wsparcie skierowane jest ponadto do seniorów, którzy nie mogą wyjść z domów lub, z różnych powodów, zamówić posiłku na dowóz. Inicjatywa Ratusza ma być także wsparciem dla kraśnickiej gastronomii. Wszystkie posiłki będą pochodzić z lokalnych restauracji.

Obiady można zamawiać przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Ratusz zachęca ponadto kraśniczan, którzy mają wśród swoich sąsiadów lub znajomych potrzebujące osoby powyżej 75 roku życia, do tego, aby również dzwoniły do MOPS-u. Ośrodek skontaktuje się z seniorami i będzie ustalać z nimi szczegóły. Numer kontaktowy to: 661 407 203. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku między 7:00 a 19:00.

To nie jedyne działania, które mają pomóc kraśniczanom w dobie pandemii koronawirusa. Więcej na ten temat mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Już jesteśmy na etapie uruchamiania infolinii, która będzie funkcjonowała codziennie, gdzie osoby potrzebujące pomocy czy też jakiejś porady będą mogły zadzwonić i uzyskać tę informację. Wracamy również do dyżurów psychologów, bo bardzo często są tego typu sytuacje, że warto z psychologiem porozmawiać.

Kolejną inicjatywą Urzędu Miasta w Kraśniku jest rozpoczęcie akcji bezpłatnej pomocy w zakupach oraz innych codziennych sprawach. Z programu mogą skorzystać seniorzy, kombatanci oraz osoby niepełnosprawne. W akcję, poza Ratuszem, zaangażowana jest Miejska Ochotnicza Straż Pożarna oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Numer kontaktowy to: 575 979 300, a zgłaszać się można od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 17:00.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...