DW 833 Chodel-Kraśnik

i

Autor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Inwestycje

Drogowcy dokończą trasę do Chodla. Rusza trzeci etap inwestycji

2024-06-26 0:20

To kluczowa droga dla regionu. Najpierw była obwodnica Kraśnika, a teraz czas na obwodnicę Urzędowa. Władze województwa podpisały umowę z wykonawcą inwestycji. Chodzi o dokończenie przebudowy niecałych 12 kilometrów drogi z Urzędowa do Chodla.

Dzięki tej przebudowie zmniejszy się ruch pojazdów ciężarowych przejeżdżających przez centrum Urzędowa.W ramach inwestycji między innymi zostanie poszerzona jezdnia do 7 metrów, powstaną pobocza, 4 kilometry chodników czy 11 kilometrów ścieżki pieszo-rowerowej.

O szczegółach mówi burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski:

Na tę inwestycje czekały pokolenia. To jest taka epokowa inwestycja dla Urzędowa i mam nadzieję że będzie to szło sprawnie. Za trudności przepraszam państwa ale jakieś utrudnienia muszą być. Ważną rzeczą w tej inwestycji jest to, że będzie ścieżka rowerowa, która będzie do samego Chodla. 

Jak zauważa marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski ten etap to jedna z części większej inwestycji:

W ramach projektu powstała obwodnica miasta Kraśnik, kończymy obwodnicę miasta Urzędów, a teraz zostaje niecałe 12 km do dokończenia tej drogi. Droga 833 stanie się drogą życia dla wszystkich mieszkańców powiatu opolskiego i powiatu kraśnickiego, dzięki czemu przez całe województwo lubelskie przejedziemy bezpiecznie.

5 gier ze wciągającą fabułą w 2024 r. Zaskakujące wybory, których nie znacie

Droga ma być gotowa pod koniec 2026 roku. Wartość inwestycji to prawie 146 milionów złotych z czego 122 miliony to unijne dofinansowanie.