Cysterna straży

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku

Straż pożarna

Druhowie z Kraśnika mają nowy wóz. Pomoże transportować wodę pitną i gaśniczą

2024-03-06 11:54

Strażacy z Kraśnika mają nowy, wielofunkcyjny samo. To ciągnik siodłowy z naczepą do wody, który głównie ma służyć do transportu wody pitnej, ale może być wykorzystywany także do akcji gaśniczych.

Jest to zakup z funduszy unijnych. Do Województwa Lubelskiego trafiły dwa takie pojazdy. Jeden do Łukowa, a drugi właśnie do Kraśnika.

O szczegółach mówi brygadier Tomasz Michalczyk, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Kraśniku:

Zbiornik 23-tonowy jest dostosowany do przewozu wody pitnej. Mamy informacje od samorządów, że w okresach od lipca  do sierpnia zaczyna już w tej chwili nam tej wody pitnej brakować i w Kraśniku od końca roku 2023 mamy samochód, który po oczywiście uprzedniej dezynfekcji tego zbiornika, jesteśmy w stanie dystrybuować.

Udało się w tej kwocie dokupić jeszcze inne elementy. Zestaw ratownictwa drogowego, elektryczny, akumulatorowy, bez konieczności posiadania pompy czy przewodów, bardziej mobilny, szereg pomp czy innego dodatkowego doposażenia.

Cieszymy się, że cysterna służy w szeregach naszej komendy. Zastąpiła starą, wyeksploatowaną cysternę. W razie potrzeby samochód zostanie zadysponowany do działań ratowniczo-gaśniczych na terenie powiatu, województwa, również kraju.

Lublin. Kobieta i mężczyzna wpadli w furię. Rzucili się na strażnika miejskiego

Samochód kosztował ponad 2 miliony złotych i został zakupiony w ramach realizacji projektu "Dostosowanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie województwa lubelskiego do zmian klimatycznych, zmian w środowisku naturalnym oraz zagrożeń cywilizacyjnych."