Roztocze

i

Autor: pixabay.com

Gmina Urzędów jest 44. samorządem, który dołączył do Euroregionu Roztocze

2020-11-18 14:04

Gmina Urzędów dołączyła do Euroregionu Roztocze. W powstałej w tym roku organizacji znajdują się tym samym już 44 samorządy z Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Protest przewoźników autokarowych w Lublinie.

Euroregion ma przyczynić się do lepszego promowania lokalnej turystyki oraz wspierania gospodarki – w tym także kraśnickiej. W stowarzyszeniu, poza Urzędowem, znajdują się już m.in. miasto Kraśnik i powiat kraśnicki. Jak uczestnictwo w euroregionie może pomóc w rozwoju należących do niego samorządów, tłumaczy Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta w Kraśniku:

Umożliwi rozwój terenów przygranicznych i pogranicza polsko-ukraińskiego. To jest duża szansa na bardziej sprawną wymianę gospodarczą, społeczną i kulturalną między tymi obszarami. To jest też tak, że finansowanie działalności euroregionu jest oparte z jednej strony na składkach członkowskich, czyli pieniądze dają samorządy, ale z drugiej strony jest też oparta na finansowaniu unijnym.

Euroregion Roztocze jest 17. tego typu stowarzyszeniem w Polsce. Docelowo mają do niego dołączyć także samorządy z Ukrainy.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE