Kraśnickie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe

i

Autor: Kraśnickie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe

Inwestycje

Gmina Zakrzówek inwestuje w gospodarkę komunalną. Wkrótce pojawi się nowy sprzęt

2024-01-15 10:37

Gmina Zakrzówek planuje w tym roku budowę zaplecza komunalnego. Chodzi o zakup maszyn, ciągników i innego sprzętu niezbędnego do utrzymania porządku na ulicach, chodnikach gminnych obiektach.

Gmina pozyskała już środki na ten cel z rządowego programu. W grze są ponad 2 miliony złotych.

Więcej mówi wójt Józef Potocki:

Część prac wykonujemy przez naszych pracowników, część prac też zlecamy firmom zewnętrznym. Tematy głównie letnie związane z utrzymaniem czystości jezdni, chodników, czyszczeniem poboczy, rowów, obcinaniem gałęzi, całym takim sprzątaniem, a chcemy od tego zacząć, aby właśnie zakupić bardzo nowoczesny sprzęt, który pozwoli nam szybciej i dokładniej te prace wykonywać.

Wójta Zakrzówka zapytaliśmy także o to czy planuje w przyszłości utworzyć samodzielną spółkę komunalną:

Ten sprzęt będzie wykorzystywany przez naszych pracowników. Zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie, jeśli będziemy widzieć taką możliwość, żeby rozszerzać naszą działalność, to nawet poza teren naszej gminy, tak aby gmina mogła czerpać z tego dochody to zastanowimy się nad tym, czy nie stworzyć takiego przedsiębiorstwa, które mogłoby prowadzić takie usługi. Wszystko po to też, żeby zwiększać dochody do budżetu przy jednoczesnym właśnie podniesieniu jakości tych usług.

Elegancka Anna Korcz zdradza za co karci wnuki

Jeżeli chodzi o zimowe utrzymanie chodników i dróg to obecnie zajmuje się tym zewnętrzna firma i tak raczej już pozostanie bo gmina jest zadowolona z ich usług.