Kanalizacja

i

Autor: Pixabay

Inwestycje

Gmina Zakrzówek ma nową kanalizację. Nie ma już nieprzyjemnych zapachów

2023-09-27 17:14

W Zakrzówku już brzydko nie pachnie. Zakończyła się przebudowa kanalizacji na terenie tej gminy. W ramach tej inwestycji doprowadzono kanalizację do kilku gospodarstw, a także przekształcono przepompownię w tłoczni co znacząco zredukowało nieprzyjemne zapachy na terenie gminy.

O szczegółach mówi Józef Potocki, wójt Zakrzówka:

W ramach inwestycji wybudowano około 400 m sieci wodociągowej w Zakrzówku. Zamontowano trzy hydranty w celu zabezpieczenia przeciwpożarowego. Wykonano 3 przyłącza do nieruchomości, również budowę sieci wodociągowej oraz hydrant. Oba zadania dotyczą tych mieszkańców, którzy od lat bezskutecznie zabiegali o tę wodę, ale teraz udało się to wykonać. W 2021 roku przygotowaliśmy dokumentację projektową i pozyskaliśmy w ubiegłym roku środki zewnętrzne, także wkład własny tej inwestycji to tylko 5%.

Te przepompownie, które w połączeniu z przeprowadzoną w 2020 i 2021 roku inwestycją, czyli budowie sieci kanalizacyjnej, tak zwanego bajpasu, spowodowały, iż teraz naprawdę w znaczący sposób albo nawet całkowicie, bo są różne opinie mieszkańców, udało się zlikwidować ten smród i odory w okolicach ulicy Targowej, ulicy Partyzantów, ulicy Zachodniej, które były taką niechlubną wizytówką naszej gminy. Do tej pory mniejsze lub większe ponoszone koszty, nie przynosiły jakiegoś znaczącego efektu.

Bezpieczny kredyt 2% - czy dla każdego? Murator FINANSE.

Środki na ten cel pochodziły w większości z Programu Inwestycji Strategicznych, a gmina Zakrzówek już złożyła wnioski o dotację na kolejne inwestycje. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE