Zalew w Kraśniku z drona

i

Autor: nadesłane/Czytelnik Rafał Zalew w Kraśniku widziany z lotu ptaka

QUIZ

Jak dobrze znasz powiat kraśnicki? Ta część woj. lubelskiego skrywa wiele tajemnic! Sprawdź się w QUIZIE

2023-09-27 15:06

Województwo lubelskie kryje w sobie wiele pięknych i malowniczych zakątków, które zachwycają zarówno mieszkańców, jak i przybyszów. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia powiat kraśnicki, w którym zaczyna się Roztocze. To obszar o bogatej historii i urokliwych krajobrazach, który zachęca do odkrywania swoich tajemnic. Sprawdź w quizie, czy je znasz!

Krajobraz powiatu kraśnickiego zachwyca różnorodnością i naturalnym pięknem. Rozległe pola uprawne przeplatają się tu z lasami i łąkami, tworząc malownicze pejzaże. W okolicy można znaleźć wiele rezerwatów przyrody gdzie chronione są unikatowe formacje skalne i roślinność.

Powiat kraśnicki to miejsce o bogatej historii, której ślady widoczne są w licznych zabytkach i atrakcjach kulturalnych. W samym Kraśniku istnieje również Muzeum Regionalne, gromadzące cenne eksponaty związane z historią i kulturą regionu.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku powiat kraśnicki również ma wiele do zaoferowania. Szlaki turystyczne i rowerowe prowadzą przez malownicze okolice, pozwalając na aktywne poznawanie regionu. 

Nasz region z pewnością skrywa wiele tajemnic, które znają tylko nieliczni!

Jarmark w Lublinie, czyli tradycja łączy się z nowoczesnością

Jak dobrze znasz powiat kraśnicki? Rozwiąż QUIZ!

A Wy jak dobrze znacie powiat kraśnicki? Mieszkacie tu czy może stąd pochodzicie? A może po prostu odwiedziliście te tereny przypadkiem? Niezależnie od tego, jakiej odpowiedzi udzieliliście na te pytania, teraz sprawdźcie swoją wiedzę o tej części woj. lubelskiego w poniższym quizie!

QUIZ. Sprawdź jak dobrze znasz powiat kraśnicki. Jeżeli tu mieszkasz to 7/10 to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
1. Powiat kraśnicki ma swoje Hollywood! Na terenie jakiej gminy znajduje charakterystyczny napis na skarpie?
Hollywood

Zobacz także: To najzabawniejsze nazwy miejscowości w pow. kraśnickim. Popraw sobie humor!