Jak kupować grzyby na targu i przy drodze? Nie dajcie się oszukać! [WSKAZÓWKI]

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Jak kupować grzyby na targu i przy drodze? Nie dajcie się oszukać! [WSKAZÓWKI]

2021-08-28 13:23

Jak kupować grzyby na targu i przy drodze? Nie dajcie się oszukać! Chociaż wciąż jeszcze mamy sierpień, to powoli odczuwamy już nadchodzącą wielkimi krokami jesień. W lasach pojawiły się grzyby. Nie każdy jest jednak wytrawnym grzybiarzem i niektórzy wolą raczej dary lasu kupić niż zbierać. Na co trzeba zwrócić uwagę, gdy chcemy zakupić grzyby?

Są już pierwsze grzyby na miejskich targowiskach, choć sami grzybiarze przyznają, że sezon rozkręca się powoli i póki co wybór nie jest duży. Ale z czasem powinno być zdecydowanie lepiej. Z pewnością pomogą w tym ulewne deszcze i ciepłe powietrze, które wciąż goszczą nad Polską. Grzyby zobaczymy również przy drogach i sprzedawane są tam przez samych zdobywców. By znaleźć najlepsze okazy, grzybiarze ruszają do lasów już o świcie. Co możemy kupić? Prócz kurek znajdą się również koźlarze, prawdziwki, podgrzybki i pierwsze maślaki. Jeśli chcemy, by zagościł one w naszej kuchni, to najpierw powinniśmy sprawdzić kilka ważnych rzeczy!

Młoda kobieta WTARGNĘŁA na przejście dla pieszych

Jak kupować grzyby na targu i przy drodze?

Zanim zdecydujemy się na zakup grzybów, powinniśmy dokładnie je obejrzeć. Niestety sprzedawcy wciągają grzyb w całości i nie pozwolą nam odkroić korzonka, by zobaczyć, czy przypadkiem nie jest on robaczywy. Łatwo jednak sprawdzić czy:

  • grzyb nie jest by wilgotny
  • nie pleśnieje
  • nie jest przesuszony

Nie wybierajcie największych okazów, bo to zazwyczaj w nich mieszkają intruzi.

Ile kosztują grzyby 2021 na targu i przy drodze?

Ceny grzybów bywają różne. Podgrzybki czy maślaki za kilogram kosztują około 20-25 złotych. Droższe będą prawdziwki i kozaki - około 30zł. Najtaniej zapłacimy za kurki - około 12-15 złotych. Warto znać te ceny, by nie dać się oszukać!