Kraśnik

i

Autor: Facebook/Wojciech Wilk - Burmistrz Miasta Kraśnik

Jak przebiega realizacja Budżetu Obywatelskiego Kraśniak na 2020 rok? Większość prac jest na finiszu

2020-11-17 18:03

Kraśnicki Ratusz podzielił się tym, jak przebiega realizacja Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. W marcowym głosowaniu mieszkańcy Kraśnika wybrali 8 projektów, z których 4 już zostały wykonane, nad 3 wciąż trwają prace, zaś jeden zostanie wykonany najprawdopodobniej w przyszłym roku.

ESKA XD #010

W ramach Budżetu Obywatelskiego udało się już kupić nowe stroje dla dziewczęcej drużyny piłkarskiej „Stella Kids”. Z kolei Miejska Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała quada oraz 8 kompletów strojów ochronnych. Budżet pozwolił również na wymianę opraw oświetleniowych przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 oraz zakup maty interaktywnej dla Przedszkola Miejskiego nr 6.

W trakcie realizacji jest remont drogi dojazdowej na osiedlu Koszary. Trwa również budowa miejsc parkingowych oraz chodnika na ulicy Kardynała Wyszyńskiego, a także zadaszonej wiaty dla rowerów przy Szkole Podstawowej nr 4. W głosowaniu wygrał również projekt stworzenia zielonego skweru przy ulicy Makuszyńskiego. Będzie to jednak droższe niż zakładane 55 tysięcy złotych, dlatego pomysł zostanie zrealizowany w przyszłym roku ze środków ogólnomiejskich, o ile Rada Miasta wyrazi na to zgodę.

W głosowaniu na Budżet Obywatelski 2020 oddano niemal 4,5 tysiąca głosów. Do dyspozycji mieszkańców było w sumie 385 tysięcy złotych, które zostały podzielone między 7 dzielnic miasta.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?