ZDJĘCIA

Jak upał to do wody! Kraśniczanie chętnie odpoczywają nad Zalewem [GALERIA]

2024-07-10 0:58

Początek wakacji przywitał nas lokalnymi burzami i wysokimi temperaturami. Przed deszczem najlepiej się schować, a jak radzić sobie z upałem? Część kraśniczan wybiera sprawdzony sposób, czyli wypoczynek nad Zalewem Kraśnickim. W ostatnich dniach wiele osób zdecydowało się na ochłodę w wodzie. Zerknijcie na zdjęcia!

Zalew Kraśnicki od dawna jest sercem kraśnickiej społeczności, stanowiąc idealny punkt spotkań dla rodzin, przyjaciół i osób pragnących aktywnie spędzić czas. Jego malownicza okolica tworzy doskonałą atmosferę do relaksu i odpoczynku.

Mieszkańcy mają tu do dyspozycji nie tylko strzeżone kąpielisko, ale także pole z domkami campingowymi, infrastrukturę do uprawiania sportów wodnych, a także od tego roku lokal gastronomiczny tuż przy plaży.

Jeżeli wolicie spacery od pluskania się w wodzie to i tak możecie odwiedzić Zalew Kraśnicki bo jest tu molo o długości 45 m oraz ponad kilometrowa ścieżka wokół zalewu, jest też pomost i stanica wędkarska.

Podstawowe dane dotyczące zalewu:

  • powierzchnia - 42,66 ha
  • pojemność - 996 tys. m3
  • średnia głębokość - 2,5 m
  • długość maksymalna - 1180 m
  • szerokość maksymalna 570 m

W czasie upalnych dni, gdy temperatura sięgała rekordowych wysokości, mieszkańcy Kraśnika uciekli od miejskiego zgiełku, by zanurzyć się w chłodnych wodach Zalewu Kraśnickiego. Zobaczcie sami:

Upały w Kraśniku utrzymają się co najmniej do końca tego tygodnia.

Była żona Michała Wiśniewskiego pokazała obecnego męża. Też jest muzykiem!