Nowy autobus MPK Kraśnik

i

Autor: MPK Kraśnik

Komunikacja publiczna

Komunikacja publiczna w Trzydniku Dużym. Związek chce pozyskać dotację na linię autobusową

2023-11-14 10:55

Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny Ziemi Kraśnickiej się rozrasta. Radni Trzydnika Dużego na początku tego roku przyjęli uchwałę na mocy, której gmina dołącza do Związku. Teraz są plany pozyskania dotacji na nową linię autobusową.

Teraz opracowywany jest wniosek o dotację na funkcjonowanie tej linii. Potrzebny jest także przewoźnik, a jak informuje wójt Krzysztof Serafin jest już jeden chętny do obsługi tej linii:

Związek złożył wniosek na linię Olbięcin - Trzydnik Duży - Rzeczyca Ziemiańska - Węglin. Finansowanie tej linii w tym roku bieżącym to było ponad 3 zł do kilometr. Obliczyliśmy, że roczny koszt to jest jakieś 25 000 zł, bo musimy te pieniądze właśnie jako samorząd zagwarantować i taka linia mam nadzieję, że dostanie dofinansowanie i kolejnym krokiem jest pozyskanie przewoźnika, który by obsługiwał linię. Jest już nawet chętny.

44-letni kierowca nagrany na przejściu dla pieszych. Tragedia była o włos!

Przypomnijmy, że do Związku Komunikacyjnego mogą cały czas dołączyć pozostałe samorządy z naszego powiatu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE