przedsiębiorca

i

Autor: pixabay.com

Kraśniccy pracodawcy mogą otrzymać pieniądze na pensje dla pracowników powyżej 50 roku życia

2021-01-21 19:45

Kraśniccy pracodawcy, którzy zdecydują się zatrudnić osoby bezrobotne powyżej 50-ego roku życia, mogą starać się o dofinansowanie ich pensji. Kwota wsparcia oferowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku wynosi 1200 złotych miesięcznie na jednego pracownika.

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Celem programu jest wsparcie w poszukiwaniu zatrudnienia osób w wieku przedemerytalnym, którzy często mają problem z odnalezieniem się na rynku pracy. Więcej na temat programu mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku Krzysztof Grzegorczyk:

W przypadku osób między 50 a 60 rokiem życia pracodawca musi zatrudnić je na okres 18 miesięcy, zaś w przypadku osób powyżej 60 roku życia na okres 36 miesięcy. Przy zatrudnianiu osób pomiędzy 50 a 60 rokiem życia refundacja wypłacana jest przez okres 12 miesięcy, a w przypadku osoby po 60 roku życia przez okres 24 miesięcy.

Dofinansowanie mogą uzyskać wszyscy pracodawcy z terenu powiatu kraśnickiego, bez względu na branżę w której funkcjonują. Więcej informacji znajdziecie na stronie krasnik.praca.gov.pl.

Sonda
Jaką przyszłość emerytów w Polsce wolisz: